9

 

Allah’ın Lütfu

17:12:31 | 2023-02-16
Oktay Candemir
Oktay Candemir     

“Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen veya idare tarafından önceden öngörülemeyen olayların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması”… Yani 21/B ihale yasasına dayanarak binlerce yandaş firmaya peşkeş çekecekler.

Bu maddeye dayanarak daha şimdiden enkaz kaldırma ihalelerini yandaşlara vermeye başladılar. İl Başkanları, akrabaları bu ihaleleri almak için kıyasıya bir yarışa girecek.

Yandaş firmalara on binlerce TOKİ konutu yaparak, para karşılığında bize satacaklar. Bugüne kadar en çok TOKİ ihalesi alan firma olarak bilinen Kuzu Toplu Konut İnşaat yeni ihaleler alarak servetine servet katacak.

Türkiye Tek Yürek kampanyasında sözde bağışta bulunan Beşli çeteler, bundan sonra yapacakları büyük yatırımların bir kısmında vergiden muaf tutulacak. Bir koyup bin alacaklar.

‘Takdir-i ilahi’ diyecekler, ‘Ecel’ diyecekler, ‘Kader’ diyecekler ama yıkılan evimizden, enkaz altından kalan ölülerimizden bile para kazanacaklar. Bingöl, Van, Elazığ, Malatya, İzmir depreminden kazandıkları gibi bu depremden de kazanacaklar.

Bu saatten sonra ‘Ekonomik kriz var’ diyeni ‘ Deprem olmuş, memleket yıkılmış sen ekonomi diyorsun. Bunu diyenler haindir fetocüdür’ diye bastıracaklar.

Kaybedecekleri seçimi bir yıl daha erteleyerek, zaman kazanacaklar. AKP’li 285 milletvekili, 10 ay daha fazla milletvekilliği yapacağı için 10 ayda 700 bin TL’yi daha cebe indirecek.

Her türlü kazanacaklar ve bu yüzden ‘Allah’ın Lütfu’ diyecekler.

O yüzdendir deprem bölgesinde bile gülüyorlar.

Bize de her gün deprem, her gün ölüm!

Oktay Candemir-GlobalKalem
ETİKET :   Oktay Candemir yazdı

Tümü
UA-147632479-1