9

 

Zeydan: YSK kararı barışın sağlanması umutlarını güçlendirmiştir

YSK tarafından mazbatanın kendisine iade edilmesine karar verilen Van Büyükşehir Belediye Başkanı Abdullah Zeydan teşekkür mesajı yayınladı.

14:31:30 | 2024-04-04

GlobalKalem

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Zeydan, YSK kararının tüm alanlarda hukukun üstünlüğünün tesis edilmesi ve barışın sağlanması umutlarını güçlendirdiğini vurgulayarak “Artık hizmet zamanıdır” dedi.

X hesabından paylaşımda bulunan Abdullah Zeydan şu ifadeleri kullandı:

“Öncelikle iradesine görkemli bir şekilde sahip çıkan onurlu halkımıza, Eş genel başkanlarımıza,Leyla Zana, Ahmet Türk, Başak Demirtaş, Vekillerimiz ve tüm partili yoldaşlarımıza,

Büyük dayanışma gösteren Sn Demirtaş, Sn Mızraklı, Sn Gültan Kışanak, Sn Figen Yüksekdağ, Sn Sabahat Tuncel, Sn Bekir Kaya şahsında zindanlardaki tüm siyasi tutsaklara,

Adaleti, hukuku, demokrasiyi savunan bütün Türkiye halklarına, basın emekçilerine,

En solundan en sağına hukukun ve adaletin yanında duran tüm siyasi parti liderleri, STK temsilcileri ve dayanışma gösteren herkese şükranlarımızı sunarız.

Adaleti ve hukuku esas alan YSK kararı tüm alanlarda hukukun üstünlüğünün tesis edilmesi, toplumsal barışın sağlanması umutlarını ve  birlikte onurlu özgür yaşam iradesini daha da güçlendirmiştir.

Artık hizmet zamanıdır. Halkımıza layık hizmetler üreteceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.”

Öncelikle iradesine görkemli bir şekilde sahip çıkan onurlu halkımıza, Eş genel başkanlarımıza,Leyla Zana, Ahmet Türk, Başak Demirtaş, Vekillerimiz ve tüm partili yoldaşlarımıza, Büyük dayanışma gösteren Sn Demirtaş, Sn Mızraklı, Sn Gültan Kışanak, Sn Figen Yüksekdağ, Sn Sabahat Tuncel, Sn Bekir Kaya şahsında zindanlardaki tüm siyasi tutsaklara, Adaleti,hukuku, demokrasiyi savunan bütün Türkiye halklarına, basın emekçilerine, En solundan en sağına hukukun ve adaletin yanında duran tüm siyasi parti liderleri, STK temsilcileri ve dayanışma gösteren herkese şükranlarımızı sunarız. Adaleti ve hukuku esas alan YSK kararı tüm alanlarda hukukun üstünlüğünün tesis edilmesi, toplumsal barışın sağlanması umutlarını ve birlikte onurlu özgür yaşam iradesini daha da güçlendirmiştir. Artık hizmet zamanıdır. Halkımıza layık hizmetler üreteceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.
Translate post
Image

 
ETİKET :  

Tümü
UA-147632479-1