9

 

MUHTAR SERPİL UÇAK'TAN KÜLTÜR GEZİSİ

Büyükçekmece Atatürk Mahallesi Muhtarı Serpil Uçak organizasyonuyla kadınlar İstanbul'un tarihi yerlerini gezdi.15 Haziran'da gerçekleşen gezide mahalleli kadınlar, kendilerine bu imkanı sağlayan muhtar Serpil Uçak'a teşekkür ettiler.

19:31:21 | 2023-06-15

GlobalKalem

İstanbul'un; turistlik ve tarihi yerleri olan Sultanahmet Meydanı'nda başlayarak sırasıyla Ayasofya Camii,Sultan Ahmet Camii.Topkapı Sarayı,Yerebatan Sarnıcı'nı gezen kadınlar keyifli saatler yaşadılar.İstanbul Büyük Şehir Belediyesi'nde gezi için görevlendirilen  rehber mekanlar hakkında bilgi verdi.

Bir 4 kişi ve kalabalık görseli olabilir

Gezinin ikinci durağı iser İBB'nin sosyal tesisleri oldu.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından kadınlara yemek verildi.Geziden memnun dönen kadınlar,bu tür gezilerin ihtiyaç olduğunu,bu gezide hem eğlendiklerini, hem tarihi yerleri tanıdıklarını ve en önemlisi komşuluk ilişkilerini güçlendirdiklerini söylediler.

Mahallenin her işi ile yakından ilgilenen ve sorunları yerinde çözen kadın muhtar Serpil Uçak'ta bu tür sanat ve tarihi gezilerin devam edeceğini ve bu konuda çaba sarf edeceğini söyledi.

Bir 4 kişi ve tren görseli olabilir

Haber ve Fotoğraf:GlobalKalem-Haliye Donmuş
ETİKET :   Muhtar Serpil Uçak tarih gezi İBB

Tümü
UA-147632479-1