9

 

Modacı Nur Yerlitaş vefat etti

Bir süre önce beyin ameliyatı olan modacı Nur Yerlitaş vefat etti.

18:05:38 | 2020-04-27

GlobalKalem

Modacı Nur Yerlitaş vefat etti. Yerlitaş, geçtiğimiz yıl beyin ameliyatı olmuş ve bir süre tedavi görmüştü.

Nur Yerlitaş kimdir?

Nur Yerlitaş vefat etti. Yerlitaş, 80'li yıllarda Milano'dan bavullarla elbise getirerek başladığı kariyerinde birçok ünlü isme danışmanlık yaptı.

Asıl adı Nuray olan Nur Yerlitaş 11 Ağustos 1955 yılında İstanbul’un Vefa semtinde doğdu. Kariyerine İtalya’dan getirdiği aksesuarları satarak başladı.

Yerlitaş kendisini “dikişçi” ve “kostüm tasarımcısı” olarak tarif ediyordu. Bilindik ifadesiyle “modacı” olarak anılmak istemiyordu. Bir dikiş atölyesi vardı. 80li yıllarda Paris’ten, Milano’dan valiz içinde getirdiği kıyafetleri satarak modacılığa başladı. Daha sonraki yıllarda kendi butiğini açtı ve tasarım işine girdi.

YARIŞMA PROGRAMLARINDA FENOMEN OLDU

Nur Yerlitaş, 2007 yılında Show TV’de Şebnem Dönmez’in sunuculuğunu yaptığı “Bak Kim Dans Ediyor” adlı yarışmada jüri üyeliği yaptı.

2010 yılında Show TV’de yayına giren “Yemekteyiz” adlı yarışmada Nur Yerlitaş, Barbaros Şansal, şarkıcı Cenk Eren, gazeteci yazar Ece Vahapoğlu ve Neşe Erberk ile yarıştı. 2011 yılında Show TV’de yayınlanan “Bugün Ne Giysem” adlı yarışmada jüri üyeliği yaptı. Diğer jüri üyeleri ise Moda Tasarımcısı İvana Sert, Hakan Akkaya ve koreograf Uğurkan Erez oldu.

Nur Yerlitaş, 2011 yılında Demet Akalın’ın ‘Türkan’ klibinde Türkan Şoray’ı canlandırdı. Nur Yerlitaş, 2014 yılının Eylül ayında başlayan ve Öykü Serter’in sunuculuğunu Uğurkan Erez ile beraber yaptığı “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programında İvana Sert, ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri görevi yaptı.

2015 yılı ocak ayında Tv8 kanalında başlayan ve Öykü Serter’in sunuculuğunu yaptığı 2.sezon “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programında Uğurkan Erez, İvana Sert, ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri görevi yaptı.

31 Ağustos 2015 tarihinde Tv8 ekranlarında başlayan ve 25 Aralık 2015 tarihinde biten İşte Benim Stilim All Star yarışmasının finalinin ardından Nur Yerlitaş ve Kemal Doğulu jüri görevinden ayrıldı

Nur Yerlitaş Seda Sayan, Ebru Gündeş başta olmak üzere birçok sanatçının sahne kıyafetini tasarladı. Geçtiğimiz yıl beyin ameliyatı olan Yerlitaş, bir süre tedavi görmesine rağmen bugün vefat etti. (HABER MERKEZİ)

 
ETİKET :  

Tümü
UA-147632479-1