9

 

Kurultay mı? Merih Ünver yazdı!

18:26:56 | 2020-07-23
Merih Ünver
Merih Ünver     

CHP 37. Olağan kurultayı bu hafta sonu yapılacak. Adını "iktidar kurultayı" koymuşlar!

 

Ben yıllardır CHP üyesi olarak gönül ve emek veren biriyim ve çeşitli görevlerle de elimden geldiğince başarılı olması için mücadele verdim, en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım.

Sosyal demokrat ve sol ilkelere inandığım için bu partinin üyesi oldum.

Mümkün olduğunca eleştirilerimi parti içerisinde yaptım, kamuoyunda eksiklerini ve yanlışlarını tartışmadım, tartıştırmadım ancak artık çok sabırlı biri olan benim bile sabrımın sınırı var ve bu kez bu sınır aşıldı!

Ülke olarak dünyayı saran covid-19 virüsü ile mücadele edilirken, hükumetin verileri ve salgın durumunu siyasi ve ekonomik nedenlerle şeffaf açıklamadığı konusunda eleştirirken, böylesi bir ortamda kurultay yapmak ne kadar doğru olabilir?

Parti sözcüleri "bilim kuruluna sorduk, bulaş kurallarına uyularak yapılabilir dedi" demek sağlık bakanlığının verilerini, hükumetin tedbirlerini eleştirirken onların "yapılabilir" sözünü nasıl ciddiye alabildiğini de anlayamıyorum doğrusu!

Seyircisiz, tüzük gereği onur üyelerinin bile katılamadığı,  tabanın gelemediği,  delegelerin yaş ortalaması 60 üzeri olduğu ve birçoğunun sağlık sorunları nedeniyle risk altında olduğu bir kurultay nasıl "iktidar kurultayı" olabilir?

Kurultayda tek bir kişi bile hastalık kapsa bunun yansıması iktidarın diline pelesenk olmaz mı?

Halka "kurultayı bile yönetemeyen, ülkeyi mi yönetecek?" Argümanını kendi eliyle vermez mi?

Böyle mi iktidar olacak CHP?

İktidar sadece parti üst kurul ve yönetiminin çalışmasıyla mı yoksa tepeden tabana tüm partinin aktif olması ile mi gelir?

Başka bir ihtimal de parti üst yönetimindeki 10 Aralık’cılar özellikle bu kurultayın yapılmasını teşvik edip partiyi iyice küçültüp yıllar önce söyledikleri gibi "CHP vakfı"na mı dönüştürmek istiyorlar? Tarihe CHP'yi gömüp emperyal güçlerin Türkiye'ye yaptığını bir adım daha ileri götürmek için önündeki tek engel olan CHP'yi de yok edip son zamanlarda çokça bahsi geçen Vahdettin dönemine taşıyarak, o gün doğan güneşin artık karşılarına dikilmeyeceği ve hedefe ulaşılabileceği mi hesap edilmekte?

Çok endişeli, çok üzgün ve bir o kadar da kızgınım!

Henüz vakit var! Vaz geçin bu inadınızdan!

Şunu da söylemeliyim ki eğer bu yazdıklarımdan bir teki bile olursa emin olun taban vaz geçecek yıllardır gönül verdiği, umut bağladığı partisinden, CHP'den!

Benden söylemesi...

 

MERİH ÜNVER
ETİKET :  

Tümü
UA-147632479-1