9

 

44 kişi ıspanaktan zehirlendi

İstanbul Esenyurt'ta marketten aldıkları ıspanağı yedikten sonra zehirlendikleri belirtilen 44 kişi hastanelere başvurdu. Zehirlenmeye, tazeliğini uzun süre koruması için çeşitli kimyasal işlemler gören ıspanağın neden olduğu ileri sürüldü.

00:15:00 | 2019-11-04

GlobalKalem

 İstanbul Sağlık Müdürlüğü, 1-3 Kasım tarihleri arasında gıda zehirlenmesi (ıspanak ve ıspanağa benzer bitkiler) sebebiyle 44 kişinin hastanelere başvurduğunu, bunların 25’inin taburcu olduğunu, 19’unun ise takibi ve tedavisinin acil gözlem servislerinde devam ettiğini açıkladı.

İstanbul Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, medyada yer alan “İstanbul’da yemek yiyen çok sayıda kişi zehirlendi” başlıklı haberlere ilişkin kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için açıklama yapılmasına gerek görüldüğü belirtildi.

Açıklamada, “Şu ana kadar hastanelerimize toplam başvuran hastalarımızın hayati tehlikesi bulunmadığı gibi ilgili süreç, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İstanbul Valiliğimizce yakından takip edilmektedir” bilgisi verildi.

Zehirlenmeye tazeliğini uzun süre koruması için çeşitli kimyasal işlemler gören ıspanağın neden olduğu ileri sürüldü.

Konuya ilişkin olarak polis de soruşturma başlattı.
(İSTANBUL-AA/HABER MERKEZİ)
ETİKET :  

Tümü
UA-147632479-1