9

 

Google, şirket içi sorunlar ve işten çıkarmalarla gündemde

Ofis yaşamında sağladığı rahatlık ve imkanlarla hakkında yıllardır konuşulan Google, bu kez şirket içi sorunlar ve işten çıkarmalarla gündemde. Çalışanlarından bazıları, Google’ın cinsel istismar iddialarını ele alış tarzını ve orduyla ilişkilerini sorguluyor.

20:39:05 | 2019-11-27

GlobalKalem

GLOBAL KALEM-Yıllardır rahat çalışma ortamıyla 'örnek gösterilen' Google, son günlerde 'iç karışıklıkla' sarsılıyor. Google'ı eleştiren çalışanlar 'veri güvenliği politikalarını ihlal ettiği' gerekçesiyle işten çıkarılıyor.

CNN’in haberine göre, çalışanlar aynı zamanda Çin’deki sansür rejimini desteklemek için üretilen ve ‘gizli proje’ olarak üzerinde çalışılan ve eleştiriler sonrasında iptal edilen arama motorunu da gündeme getiriyor.

Google hafta başında, şirket politikalarını eleştiren bazı çalışanlarını ‘veri güvenliği politikalarını ihlal etme’ gerekçesiyle işten çıkardı. Bu durum şirket içi huzursuzluğu artırırken, çalışanlar Google’ı ‘eleştirileri bastırmaya çalışmakla’ suçladı.

‘SENDİKA KARŞITI HAREKET’

Daha önce Google’a karşı protestolar düzenleyen yazılım mühendisi Amr Gaber attığı tweette, “‘Google sınırdaki aileleri ayırmaya ve çocukları sınırda hapsetmeye yardım mı ediyor?’ sorusunu soran dört iş arkadaşım işten çıkarıldı” ifadelerini kullandı. Gaber “Google, ABD Gümrükleri ve Sınır Koruması ile çalışıyor” dedi. Başka bir çalışan da “Bu sendika karşıtı harekettir” ifadelerini kullandı. (DIŞ HABERLER)

 
ETİKET :  

Tümü
UA-147632479-1