9

 

Erdoğan: Dört yıllık seçimsiz dönemini hizmet seferberliğine dönüştürmeyi amaçlıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam'da AK Parti İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın kapanışında konuştu.

17:47:32 | 2024-06-02

GlobalKalem

Erdoğan, “Dört yıllık seçimsiz dönemi Türkiye için tam anlamıyla bir icraat, eser ve hizmet seferberliğine dönüştürmeyi amaçlıyoruz" dedi.

İsraii’in Gazze saldırılarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Filistinli çocuklar 76 yıldır öldürülüyor. İsrail Filistin'in topraklarını 76 yıldır gasp ediyor. Filistinli kardeşlerimiz kahramanca mücadele veriyor. Hamas aynı zamanda Anadolu'yu savunuyor. Türkiye olarak zulme, katliama, 76 yıldır devam eden adaletsizliğe her platformda itiraz ediyoruz. Tüm imkanlarımızla Filistin halkının yanında duruyoruz. Gazze'de sınanan insanlığımız. Ya kardeşlik görevimizi yerine getireceğiz ya da her masumun ölümüyle birlikte kalbimiz bize ağır gelecek. Netanyahu'ya artık 'dur' denilmeli. Hamas ateşkesi kabul etti, Netanyahu ise işgal politikasını genişletti. İsrail üzerindeki ekonomik baskının artması için çalışıyoruz. Bağımsız Filistin Devleti'nin tanınmasına destek veriyoruz” diye konuştu.

“Yeni anayasa Türkiye'nin lokomotifi olacak”

Yeni anayasa konusunda uzlaşıya açık olduklarını ifade eden Erdoğan, “Türkiye'yi darbe anayasasından kurtaralım. Yeni anayasa konusunda uzlaşıya açığız. Bu meselenin bir siyasi bilek güreşine çevrilmesini istemiyorum. Yeni anayasa Türkiye'nin lokomotifi olacak” dedi.

“Güvenliğimizden taviz vermeyiz” diyen Erdoğan, “Terör batakları kurutulmadan Türkiye'ye huzur gelmez. Güvenliğimizden taviz vermeyiz. Irak-Suriye kuzeyindeki terör koridoruna izin vermeyiz. Terör örgütü eridikçe demokrasi serpilecek. FETÖ ile mücadelemiz sürecek. Vatandaşlarımızın canına kast edenlerin tepesine bineceğiz” diye konuştu.

“Enflasyon sorununu mutlaka çözeceğiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan değerlendirmelerine şöyle devam etti:

“Şimdi hep beraber yeni şeyler söylememiz, milletimize umut aşılamamız, milletimizin dertlerine derman olacak bir yol haritası koymamız gerekiyor. Yolumuza güçlenerek devam edeceğiz. Önümüzdeki seçimsiz süreyi etkin şekilde değerlendirmemiz lazım. Dört yıllık seçimsiz dönemi Türkiye için tam anlamıyla bir icraat, eser ve hizmet seferberliğine dönüştürmeyi amaçlıyoruz. Enflasyon sorununu mutlaka çözeceğiz. Tek haneli rakamları geçmişte başardık, tekrar başaracağız.

Türkiye Yüzyılı maarif modelimizi hayata geçiriyoruz. Bakanımız yeni eğitim modelin detaylarını sizlere sundu. Bazı marjinal grupların çoğunun eleştirisi pedagojik değil, ideolojik nedenlerden kaynaklanıyor. Dün ve bugünkü oturumlarda partimizin gündemindeki konuları demokratik ortamda ele aldık.

Teşkilat olarak yaz mevsimini milletimiz ile kucaklaşarak, dertlerini dinleyerek değerlendireceğiz. Kibirlenmek, halkımız ile aramıza duvarlar örmek bize yakışmaz. Milletimizin beklentilerine kulak tıkamak bize asla ve asla yakışmaz. Biz bu yola sessiz yığınların siyasette sesi olmak için çıktık. Biz bu yola Allah'tan ve devletten başka dayanağı olmayanların dostu olmak için çıktık. Bu çizgiden sapmayacağız. Eksiklerimizi tamamlayacağız. Sorunlarımızın üzerine kararlılıkla gideceğiz. Hatalarımızı telafi edeceğiz. Hiçbir meseleyi görmezden, duymazdan gelmeyeceğiz. Vatandaşlarımızın sorunlarının çözüm merkezi olacağız."dedi.
ETİKET :  

Tümü
UA-147632479-1