9

 

CORONA VİRÜSÜ SÜRECİNDE DİJİTAL SÖMÜRÜ SİSTEMİ

00:34:40 | 2020-03-29
Ekonomist-Celal Turhan
Ekonomist-Celal Turhan     

Corona virüsü ile uluslararası finans oligarşisi, Dünya'da sömürü sistemini dahada güçlendirip palazlandıracağı yeni bir düzen yaratmaktadır.

Corona Virüsü sürecinde büyük Firmalar küçük Firmaları yutacaktır.Satış ve siparişler internet üzerinden yapılarak büyük Tekellerin kontrolüne geçecektir. Milyonlarca insan işsiz kalacak ve yoksulluk artacaktır.Eğitimin kalitesi düşecek,insanlar düzenin alacağı tedbire uyacaklardır.

Bu durumda iktidarlar ve büyük sermayedarlar virüs sğrecinin seyrinde istedikleri yaptırımları uygulayacaklardır.Dünyamız Uluslararası Tekelci Kapitalizmin hegomonyasında yeni düzen olan Dijital Sömürü Sisteminin (D.S.S) ağıyla örülecektir.

DİJİTAL SÖMÜRÜ ÇAĞINDA EMEKÇİLER,KÖYLÜLER,ÖĞRENCİLER VE ESNAFLARIN DİRENCİ KIRILACAKTIR.

Corona Virüsü Dünyamızda Dijital Monopol sömürü düzeninin yerleşmesini hızlandırdı. Finans Oligarşisi hegomonjasını sessiz ve derinden örerken, tüm insalığı büyük bir işsizlik ve açlık felaketi bekliyor.

ULUSLARARASI TEKELLER HER ALANDA SÖZ SAHİBİ OLACAKLAR VE DÜNYA KONJÜKTÜRÜ YENİDEN DEZAYN EDİLECEKTİR

Corona virüsü dünya ekonomisine büyük bir darbe vurmuştur. Avrupa ve ABD’de borsalar büyük kayıplar verirken Türkiye’de Lira döviz karşısında sürekli değer kaybetmekte ve tüketim mallarının fiyatları artmaktadır. Virüs hadisesi çıkınca bütün devletler panik yaparak görülmemiş şiddetle radikal önlemler almışlardır.Avrupa Ülkeleri sınırlarını kapatınca ticari ilişkilerde büyük oranda sekteye uğramıştır.

Ekonomik alanda derinleşen kriz 2020 yılında dahada arttı.Savaşlar ve Mülteciler konusu gündemden düştü. İnsanlık Corona ya karşı canını kurtarmaya çalışmaktadır.Küresel büyümenin hızı ile çevre ve ilkim sorunları artmıştır.Dünyadaki büyük Şirketler Çin ve Güneydoğu Asya’daki ülkelerdeki imalat merkezlerine daha bağımlı hale geldiler.

Küresel olarak ekonomiyede yansıyan krizin bu kez daha ağır olacaktır.Kriz ülkeler ve bölgelerin sınırları içinde kontrol altına alınsa bile, bölgelerde çok yoğun küresel imalat ve ticaret faaliyeti olduğundan, personel eksikliği gibi faktörlerin etkiside büyümektedir.Üretim ilişkilerinde tüm ürünler ve nakliyesi sekteye uğramaktadır.Dünya’da yaşanan ekonomik kriz kendini her alanda göstermektedir ve bu durum halkların yaşamlarını zorlaştırmaktadır.

Ekonomist -Celal Turhan

 
ETİKET :  

Tümü
UA-147632479-1