9

 

Bülent Ersoy'un KKTC'deki konseri öncesi PCR testleri sahte çıkan orkestra ekibine tutuklama kararı

Bülent Ersoy'un KKTC'deki konseri öncesi PCR testleri sahte çıkan orkestra ekibi için bir aylık gözetim süresi sonunda tutukluluk kararı alındı.

17:47:22 | 2021-09-30

GlobalKalem

 Bülent Ersoy'un geçtiğimiz günlerde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde vereceği konser öncesi PCR testleri sahte çıkan 21 müzisyeni için tutukluluk kararı verildi.

Tv100'ün haberine göre, Bülent Ersoy'un geçtiğimiz ay KKTC'de bir otelde vereceği konser öncesi, orkestra ekibinin PCR testleri sahte çıktığı için ekip Ercan Havalimanı'nda incelemeye tabi tutuldu. Sahte PCR belgelerini düzenleyen KKTC vatandaşı otel yöneticilerinin, hastane yetkilisi ve doktorların serbest bırakıldığı olayda Türkiye vatandaşı olan 21 müzisyen için 1 aydır devam eden gözetim sonrasında bugün tutukluluk kararı aldı.

Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) Başkanı Recep Ergül, müzisyenlerin tutuklanmasıyla ilgili olarak KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Ergül, "Müzisyen arkadaşlarımızın, derhal serbest bırakılmaları için Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu ile görüştük. Arkadaşlarımızın, bir an önce serbest kalacağına inanıyorum" dedi.

NE OLMUŞTU?

28 Ağustos akşamı KKTC'de bir otelde konser verecek olan 'Diva' lakaplı Bülent Ersoy'un konserinde sahne alacak orkestra ekibinin Ercan Havalimanı’ndaki kontrollerde PCR testlerinin sahte olduğu ortaya çıktı. PCR testlerinin sahte olması üzerine orkestra ekibi, Ercan Havalimanı'nda Havalimanı görevlileri tarafından incelemeye tabi tutuldu. 

Bülent Ersoy'un menajeri Haluk Şentürk havalimanında yaşanan olaya ilişkin, "Haber doğru... Bülent hanım ve korumasının testini ben yaptırmıştım ama orkestranın test sonuçları sahte çıkmış. Havalimanında saatlerdir bekliyorlar. Otelden böyle bir bilgi geldi. Şimdi havalimanında yeniden testleri yapıldı. Sonuçlar çıkar çıkmaz konsere yetişmeye çalışacaklar. Bülent hanım bu akşam ya konsere çıkamayacak ya da ucu ucuna sahne alacak" açıklamasını yaptı.

Ersoy'un 21 kişiden oluşan orkestrasının yapılan test sonuçları negatif çıktı. Kıbrıs'a girmesine izin verilen ekip havalimanından yola çıktı ve konserin yapılacağı otele gitti.
ETİKET :  

Tümü
UA-147632479-1