9

 

Polatlı'da toz fırtınası

Ankara’nın Polatlı ilçesinde yaşanan toz fırtınası kameralara yansıdı. Cep telefonlarıyla toz fırtınasını kaydeden bölgedeki sosyal medya kullanıcıları görüntüleri paylaştı.

23:07:51 | 2020-09-12

GLOBAL KALEM

Ankara'nın Polatlı ilçesinde büyük bir toz fırtınası yaşandı. Belediye başkanı halkı evlerinden çıkmamaya çağırdı.

Görüntülerde, “İlk defa böyle bir şey görüyorum” ve “Korkunç… Göz gözü görmüyor” denildiği duyuldu.

Olayla ilgili CNN Türk yayınına katılarak açıklama yapan, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, “İlk defa böyle bir şey yaşadık Polatlı’da. Vatandaşlarımızı evlerinde olmaya, kapalı mekanlarda bulunmaya, şiddetli yağış gelebilir diye uyardık” dedi.

6 KİŞİ YARALANDI

Ankara Valisi Vasip Şahin de olayın ardından yapılan ilk tespitlerde 6 kişinin yaralandığının anlaşıldığını açıkladı. Şahin, “Polatlı ve civarındaki ilçelerimizde meydana gelen şiddetli rüzgâr olayı üzerine ekiplerimizce yapılan ilk tespitlere göre havada uçuşan cisimlerden kaynaklı 6 vatandaşımız hafif yaralanmış olup şimdilik başkaca bir can ya da mal kaybına ilişkin tespit bulunmamaktadır” dedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, gelecek Ankara’nın batı ve kuzey kesimlerinde bugün (Polatlı, Ayaş, Beypazarı, Güdül, Kızılcahamam) sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması öngörülüyor. Kum fırtınasının bölgede uzun süredir yağış olmamasından kaynaklandığı değerlendirmesi yapılıyor. (HABER MERKEZİ)

 
ETİKET :  

Tümü
UA-147632479-1