9

Eğitimci ve ekonomist Celal Turhan, Nürnberg Uyum Meclisinde

13.03.2016 Tarihinde yapılan Nürnberg Uyum Meclisi seçimlerinde bağımsız aday olan Celal Turhan, uyum meclisinden bir üyenin ayrılması sonucu oy sırası gereği meclise girmeyi başardı.

01:59:47 | 2020-06-04

GLOBAL KALEM

13.03.2016 Tarihinde göçmen adayların yarıştığı ve sadece göçmenlerin oy kulandığı, Nürnberg Uyum Meclisi seçimlerinde bağımsız aday olan Celal Turhan,çok az bir oy farkıyla uyum meclisine girememişti.

Çoğu adayların partiler ve derneklerin desteği ile yarıştığı seçimde, Celal Turhan bağımsız olarak seçimlere girmiş her kesimden göçmenlerin oylarını almayı başarmıştı.Ancak çok az bir oyla Uyum Meclisi Üyeliğine seçilememişti.31.05 2020 tarihinde meclis üyeliğnde ayrılan başka bir meclis üyesinin boşluğu üzerine oy sırası gereği gelen teklifi kabul ederek meclise girmeyi başardı.

Gazetemize konuşan Turhan, ''Amacım göçmenlerin daha kaliteli bir yaşama kavuşması ve gençlerin kaliteli bir meslek eğitimi almasıdır. Aynı zamanda göçmenlerin seçme ve seçilme hakkı için, devlet dairelerinede daha fazla İstihdamı için bilgi ve becerileri ile elimden geleni yapacağım.Bu görevi gurur duyarak kabül ediyorum.Benim için büyük bir onur ve sorumluluktur, görevimi en iyi şekilde yapmaya ve kendi mesleğimde olduğu gibi göçmenlerin sorunlarını dil,din,ırk  ve renka ayırımı yapmaksızın hepsinin sorunlarına eşit olarak meclise taşıyacağımı bilmelerini isterim.Bilsinler ki, onların hakları için mücadele edeceğim. Göçmenlerin yaşadığı zorlukların ne olduğunu en iyi bilenlerdenim.Dün ve bugün yanımda olan ve bana katkı sunan herkese teşekkür ederim.Ayrıca uluslararası yaptığınız habercilikte objektif  olarak yaptığınız haberler ve gösterdiğiniz duyarlılık için Global Kalem'in tüm ekibine teşekkür ederim.''dedi.

Eğitim Uzmanı ve Ekonomist olan Celal Turhan, eğitime ve mesleğe yönelik genç göçmenlerle ve ailelerle ilgili projelerle ilgili yapılan çalışmalarla Nürnberg’de tanınan bir isim.Halen Nürnberg Belediyesi bünyesinde göçmen ailelere ve gençlere eğitim uzmanı olarak mesleki danışmanlık hizmeti vermekte ve gençlerin meslek sahibi olmaları için büyük bir özveri ile katkı sunmaktadır.

Turhan ,uyum meclisinde göçmenlerin geleceğine ve sosyal yaşamlarına, yeni düşünce ve projelerle geleceğini belirtiyor. Nürnberg şehrinin kültür,sanat ve eğitim alanında tanınmasında katkıda bulunacağım‘ diyor ve ekliyor‘ göçmenlerin seçme ve seçilme hakkı içinde elimden geleni yapacağım.''

Haber: Global Kalem-Avrupa


ETİKET :  

Tümü
UA-147632479-1