9

Eğitim kurumu 'SCHLAU' İşverenleri meslek eğitimine davet etti

Nürnberg Belediyesi bünyesindeki Eğitim Yönlendirme Kurumu SCHLAU, meslek eğitimi ve okul bağlantıları konusunda, Türkiye kökenli İşletmecileri gençlerimizin geleceği “Meslek Eğitiminde Firmalar ve Okullar“ üzerine bilgilendirme toplantısına davet etti.

00:34:32 | 2019-11-19

GLOBAL KALEM

Global Kalem-Toplantıda Meslek eğitiminin önemi üzerine konuşuldu. Firmaların bu konuda daha duyarlı olmaları istendi. Gençlerin Meslek öğrenme arzuları ile kendi geleceklerinin yanında Firmalarında verimini artıracağı belirtildi. Toplantıya TİAD (Türk Alman İşverenler derneğinden Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Emre Hızlı ve bazı Türk kökenli işverenler ve basın üyeleri katıldılar.

 Schlau idarecisi Florian Schromm:

“ Gençlere daha fazla yatırımlar yapılmalıdır!

Önemli olan gençlerin ileriye yönelik mesleki başarılarıdır.Aileler çocuklarına mesleki eğitimlerinde ve daha yüksek okul alanlarında destek olmalıdırlar diyerek şöyle devam etti Aileler eğitim sistemi hakkında yeterince bilgi sahibi değiller. Bize gelen öğrencilerin yaklaşık % 67 si göçmen kökenli olup yüzde 45 ise Türkiye kökenlilerdir’. Schlau eğitim kurumu 5 ayrı departmanda 20 eğitim uzmanıyla hizmet eden bir kurumdur.dedi.

Özellikle orta öğretimden yüksek öğretime geçiş döneminde yeterince bilgi sahibi olmak önemlidir. Gittikçe daha fazla sayıda aileler çocukları için iyi bir meslek istemektedirler. Bu statünün bilinmesi için gereken danışmanlık hizmetleri genişletilmelidir.Göç nedeniyle, yerel eğitim sistemleri bilinmiyor, artık profesyonel olarak bu yönde yeterli bilgiler verilmelidir. Aileler, işletmeler ve gençler bu temelde desteklenmelidir

Schlau kurumunun eğitim uzmanlarından olan Celal Turhan:

Gençlerimiz geleceğimizdir! Onların yaşamlarında iyi bir meslek edinmeleri yolunda aileler, eğitimciler ve işletmeler gereken desteği vermelidirler. Toplumsal barış ve refahın olması için eğitim çok önemlidir.Yatırımlar eğitime yönelik olursa sosyo-ekonomik ve kültürel gelişimin trendi yükselir.Yillardır eğitim alanında gençlere yönelik hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Onların iyi bir mesleki konumda olması bizleri gururlandırıyor. Bunun güzel örneklerini her yılın sonunda görmekteyiz. Eğitim her tolumda ve her alanda barış ve uyumun temel taşıdır’’şeklinde konuştu.(Gazete Global Kalem/Almanya)
ETİKET :  

Tümü
UA-147632479-1