9

 

Bayım! Haliye Donmuş yazdı

20:48:27 | 2022-02-02
Haliye Donmuş
Haliye Donmuş     

Bayım,

Yeni bir üslup, yeni bir nida lazım...

Nezaketle, üretimle, icraatla ülkeyi kaostan çıkarıp daha güzel yapabiliriz...

İnanın Bayım, öfkelenmenin ve bağırıp çağırmanın, insanlara lakaplar takarak yuhalatmanın kimseye faydası yok.En çokta size zararı var bilmem farkında mısınız?

Bu ülkenin mozaik zeminle güzelleştiğini unutmayalım.Her partinin farklı misyonu ve kitlesi, her liderin kendine has vizyonu vardır…

Bazen mecburi olan şeylere kolay tahammül etmek gerek.Herkesi bir kalıba sokmak yerine tahammül duvarlarını genişletebiliriz.

Biliyorum bu satırlarımı okuduğunuzda kızacaksınız,belki bir fermanda bana yazacaksınız. Ama kusura bakmayın Bayım, bizi susturmak çözüm değil.Hani en son dillini koparmak istediğiniz minik serçe,’’Ben herkesim'’dedi yaa..İnanın tam o noktadayız…Aslında biz sizin dağınıklığınızı topluyoruz.Kavga çıksın istemiyoruz.Bu güzelim ülke kaosa süreklensin istemiyoruz.Mozaik zeminde kardeş türkülerini söylemek istiyoruz.

Sahiden Bayım, siz neden bu kadar kızgınsınız? Alçak sesle konuşabiliriz

İnanın Bayım,bu tavrınızı  kimse anlamış değil...Sizi alkışlayanlara inanmayın onların korkusu siz değilsiniz, kendi menfaatlerinin bitme korkusudur.

Bayım,çocuklar dünyanın en saf varlıklarıdır.Onlara kin, öfke,ötekileştirme gibi duyguların yerine; sevgiyi,farkındalığı,ilimi,bilimi gelişimi ve güzellikleri anlatsak...

Onlara birlikte yaşamanın güzelliğini, farklı düşüncelerin zenginliğini ve evrenselliği anlatsak…Yeni hikayeler anlatarak renkli cıvıl,cıvıl hayaller kurmalarına yardımcı olsak daha iyi olmaz mı?

Anlıyoruz Bayım, siz herşeye ve herkese hükmetmek istiyorsunuz.Ama olmuyor. Üzüyor,yıkıyor ve kırıyorsunuz…

Sizin sesiniz herzaman en yüksek perdeden çıkıyor neden? Biz duyabiliyoruz sizi. Siz neden bizim çığlıklarımızı duymuyorsunuz da size gelen fısıltıları duyuyorsunuz.

Halkın sesi kısık Bayım, herkes kendi kabuğuna çekildi. Elektrik,doğalgaz,iletişim v.b faturalar...Tencereler kaynamıyor, halk geçim kavgasında...

Bir süreliğinede olsa kısık sesle konuşsak..

Bayım,öfkelenmeden konuşabilir miyiz? Karşılıklı birbirimizi anlayarak, belki farklı dillerden aynı şarkıyı ve melodiyi yakalayabiliriz.

Kurallı…

Nezaketli…

Tatlı dilli…

Yasaksız…

Sınırsız...Olabilir mi?

Çocuklar,çocuklar diyorum Bayım,onlar hainlik nedir bilmez, kirletmesek diyorum o güzellikleri...

Haliye Donmuş-GlobalKalem

 
ETİKET :   bayım haliye donmuş yazdı

Tümü
UA-147632479-1