9

Bahçeli Türk Tabipleri Birliğini hedef aldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, tepki çeken "Türk Tabipler Birliği kapatılmalıdır" açıklamasının ardından bir kez daha Türk Tabipleri Birliğini hedef aldı.

19:59:59 | 2020-09-18

GLOBAL KALEM

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk Tabipleri Birliğini hedef alan açıklamalarını sürdürüyor. Bir kez daha Türk Tabipleri Birliğini (TTB) hedef alan Bahçeli, "Türk Tabipleri Birliği derhal kapatılmalıdır. Aynı zamanda dediğim şudur; bu birliğin yöneticilerinden hesap sorulmalıdır. Türk Tabipleri Birliği yeni tip koronavirüs kadar tehlikelidir. Ve gereği acilen yapılmalıdır" dedi.

Gazetecilerin "Türk Tabipleri Birliği'nin kapatılmasıyla ilgili çağrınız gündemin en çok konuşulan konu başlıklarından birisi oldu. Bu çağrınız farklı değerlendirmelere ve eleştirilere yol açtı. Son gelişmeler çerçevesinde görüşlerinizi alabilir miyiz?" sorusu üzerine yazılı açıklamada bulundu. Bir kez daha TTB'yi hedef alan bir açıklama yapan Bahçeli, "16 Eylül'de Twitter'dan yaptığım açıklamanın sonuna kadar arkasındayım" dedi. Bahçeli, "Türk Tabipleri Birliği derhal kapatılmalıdır. Aynı zamanda dediğim şudur; Bu birliğin yöneticilerinden hesap sorulmalıdır. Türk Tabipleri Birliği yeni tip koronavirüs kadar tehlikelidir. Ve gereği acilen yapılmalıdır" ifadelerini kullandı.

TTB'Yİ SUÇLADI

TTB’nin sağlık emekçilerinin siyah kurdele takması yönündeki çağrısını da eleştiren Bahçeli, "Türkiye’nin böylesi kırılgan bir döneminde sağlık kuruluşlarında siyah kurdele takmanın ne manası var? Kime faydası var? Hükümeti ve devleti hedef alarak 'Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz' temalı karanlık ve maksatlı eyleme niye ihtiyaç duyuluyor? Nereye varılmak isteniyor? Salgından toplumsal hareketlenme mi arzulanıyor? Bunları millet adına sormak en tabii hakkımız" dedi.

Bahçeli, "Türk Tabipleri Birliği sürekli korku aşılıyor. Vatandaşlarımızı telaşa sürüklüyor. Hekimlerimiz arasına nifak sokuyor. Güvensizliği yayıyor. Yani virüsün eksik bıraktığını tamamlamayı amaçlıyorlar. Bu ihanet odağının hiçbir açıklaması kalpleri ferahlatmıyor. Milletimizin yüreğine su serpmiyor. Saklamaya, gizlemeye tevessül etmek nafiledir, çünkü yalın gerçekler ortadadır" ifadelerini kullandı.

"HAZIRLANACAK DOSYA CUMHURİYET SAVCILIKLARINA İNTİKAL ETTİRİLECEK"

Bahçeli, şunları söyledi:

Reklam"Şehidi bilmeyen, bayrağı bilmeyen, milli ve manevi değerlere yabancılaşmış bir Birliğin neresini tasvip edeceğiz? Bu kokuşmuşlara millet hesap soracaktır. Bunlarla mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir. Haklıyız, haktan ve halktan yanayız. Bugünden geçerli olmak üzere, Başkanlık Divanı üyesi bir arkadaşımızın başkanlığında bir heyet teşekkül etmiştir. Bu heyet marifetince Türk Tabipleri Birliği’nin dünü, bugünü, bütün fiili ve eylemleri incelenecek, gerekirse hazırlanacak dosya Cumhuriyet Savcılıklarına intikal ettirilecektir. Ümidimiz, kirli çamaşırların ortaya çıkmasıdır."

NE OLMUŞTU?

16 Eylül'de Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Devlet Bahçeli, TTB'yi hedef almıştı. Bahçeli, "Çağrım şudur: Türk Tabipler Birliği, bugünkü hassas dönemde, insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklemektedir" iddiasında bulunan Bahçeli, "Bu nedenle sadece adında Türk bulunan Tabipler Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır" ifadelerini kullanmıştı.

"Siyah kurdele takan-takmayan ayırımı hastanelerde vasat bulursa muhtemel gelişmeler hakkında bir fikri olan var mıdır?" diyen Bahçeli, "Türk Tabipler Birliği Korona kadar tehlikelidir, tehdit saçmaktadır. Üstelik, hükümete yönelik 'Yönetemiyorsunuz, ölüyor,tükeniyoruz' eylemi haince bir tertiptir" demişti.

"SORUMLULUĞUMUZUN GEREĞİNİ YERİNE GETİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi, Bahçeli'nin "TTB kapatılmalıdır" sözlerinin ardından "Salgına karşı bilgilendirme ve uyarı Türk Tabipleri Birliği’nin yasal ve etik yükümlülüğü; yaşama ve yaşatma mücadelemiz tarihsel hekimlik sorumluluğunun gereğidir!" demişi.

"Türk Tabipleri Birliği ve hekimler dün olduğu gibi bugün de ve yarın da bu sorumluluğun gereğini yerine getirmeye devam edeceklerdir" denilen açıklamada, "TTB Merkez Konsey üyeleri olarak sözlerimizin arkasında, görevimizin başındayız" ifadeleri kullanılmıştı.

TTB'YE DESTEK YAĞDI

Bahçeli'nin TTB'yi hedef almasının ardından Twitter kullanıcıları "İyikiTTBvar" etiketi ile TTB'ye destek vermiş, paylaşımlarında TTB'nin yalnız olmadığını vurgulamıştı.
ETİKET :  

Tümü
UA-147632479-1